Leidse Sleutels vd Werfpark
Dankzij het ontwerp wordt er voortaan geen fout meer gemaakt met de plantjes voor het standbeeld. (Foto's: Emile van Aelst)

Van der Werfpark heeft eindelijk de juiste Leidse Sleutels

Al jaren ergerden 3 October commissieleden Edwin Haasbroek en Bertram Wesselman zich aan het parkje voor het standbeeld van burgemeester Van der Werf. Zeker tijdens de Koraal op 3 oktober was het vaak een kale boel, of er stond een struik met kleuren die weinig met Leidens Ontzet te maken hadden. In 2021 leek het tij te keren toen besloten werd om struiken en bloemen te planten in de vorm van de Leidse sleutels. Helaas bleek uiteindelijk dat de baarden van de sleutels op z’n kop geplaatst waren.

Dankzij het ontwerp van Edwin Haasbroek kan er voortaan geen fout meer worden gemaakt met de plantjes voor het standbeeld van burgemeester van de Werf. Burgemeester Henri Lenferink maakte in zijn laatste drukke week toch even tijd om de Leidse Sleutels te onthullen.

Om ervan te kunnen genieten met het Koraal moet iedereen nog een jaartje geduld hebben, want vanwege de verbouwing van het park is het Koraal dit jaar op het Garenmarktplein. Op de foto’s burgemeester Henri Lenferink geflankeerd door Edwin Haasbroek en Chris Verplancke van Business Club Leiden.

Heb je een tip of beeldmateriaal? Stuur ons een bericht op WhatsApp via 06 141 50 700.
Advertentie

Leiden Maatschappij Lenferink vertrekt na 20 jaar

Laatste Nieuws

Leidenaren Nico en Wiebe geven donorcampagne een gezicht

13 oktober 2026

N446 bij Woubrugge vier nachten dicht voor verkeer

13 oktober 2026

Welke fotograaf legt 'Pracht van de Nacht' het mooiste vast

13 oktober 2026


Nieuwsbrief

Iedere dag rond het middaguur het laatste nieuws van Sleutelstad? Meld je aan voor de nieuwsbrief!




Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×