Foto's: Jan Frensen

Nationale Onderwijstalenten bekendgemaakt bij aftrap Nationale Onderwijsweek

In de historische Lorentzzaal van het Kamerlingh Onnes Gebouw van de Universiteit Leiden werden maandag de prijzen voor Nationale Onderwijstalenten uitgereikt. De onderscheidingen gaan jaarlijks naar docenten in de dop die in hun afstudeerproject of scriptie het verschil maken door innovatieve of bijzondere onderwijsconcepten uit te proberen in de praktijk.

Voor de prijs waren zeventien net afgestuurde onderwijsprofessionals uit heel Nederland uitgenodigd. Zij waren allemaal door hun docenten of scriptiebegeleider genomineerd. “Ze hadden allemaal super inspirerende projecten”, zegt voorzitter van de Onderwijsweek Job Christians. “Er waren bijvoorbeeld genomineerden die serious games hadden ontwikkeld, en anderen die zich bezighielden met activerende didactiek.”

Voorzitter van de Nationale Onderwijsweek Job Christians en genomineerde Lucas Meyer over de Nationale Onderwijstalenten. 

Bokaal
De zeventien kanshebbers presenteerden zichzelf en hun project allemaal in een video aan de jury. Die koos twee winnaars, die er vandoor gingen met een bokaal en een cheque van 1.000 euro. De prijzen gingen naar een project voor het basisonderwijs, en een ander project in het voortgezet onderwijs. De winnaar in die eerste categorie was Irene de Beer. Zij heeft burgerschapslessen ontwikkeld om vooroordelen tegen te gaan, en maakte daarbij gebruik van boeken en filmpjes.

De winnaar in de categorie voortgezet onderwijs was Yorn Thijssen. Hij ontwikkelde een lesprogramma over algoritmes en maakte daar een ‘serious game’ van. Een genomineerde met een link naar de Leidse regio was Lucas Meyer. Hij deed de lerarenopleiding Maatschappijleer aan de Universiteit Leiden, en had hierbij als uitgangspunt Samen. “Dat concept heb ik geprobeerd te verwerken in allerlei verschillende lessen”, zegt Meyer. In een normale les Maatschappijleer wordt er gedebateerd, maar hij organiseerde bijvoorbeeld een burgerberaad. Daarbij is het doel om dichter bij elkaar te komen en samen tot een oplossing te komen, in plaats van een discussie te winnen.

Lezingen
Alle genomineerden kregen een oorkonde en een foto met staatssecretaris voor Funderend Onderwijs en Emancipatie Koen Becking, die bij de middag aanwezig was.

Met de uitreiking van de Nationale Onderwijsprijzen wordt ook de Nationale Onderwijsweek afgetrapt. Omdat Leiden dit jaar nationale Onderwijsstad is, vinden de activiteiten daarom ook in Leiden plaats. Onderdeel van het programma zijn onder meer lezingen en het Nationaal Onderwijsdiner. De Nacht van de Leraar, wat al jaren in Leiden georganiseerd wordt, beleefde tijdens de week ook de laatste editie.

 

 

Advertentie

Leiden Maatschappij Onderwijs


Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden

E-mail
redactie@sleutelstad.nl

Telefoon Redactie
071 - 5235907

Privacy Policy

×