
In Voorschoten wordt hard gebouwd aan een nieuw hotel-restaurant De Gouden Leeuw. In oktober 2024 is begonnen met de sloop van het oude Van der Valk hotel-restaurant en is gestart met het bouwen van een compleet nieuwe variant. De bouw vordert gestaag.
Waar eerst vooral losse onderdelen te zien waren, begint het geheel nu steeds meer op een echt gebouw te lijken. De begane grondvloer ligt en het gebouw groeit nu zichtbaar de hoogte in. Voor de nieuwbouw wordt in totaal zo’n ruime tweeënhalf jaar ingecalculeerd. Het spiksplinternieuwe pand opent dus naar verwachting halverwege 2027 zijn deuren voor gasten.
Bouwlagen
De eerste verdieping wordt zichtbaar en de begane grond krijgt steeds meer een definitieve indeling. Je kunt de bouwplaats zien veranderen van ‘ruw betonskelet’ naar herkenbare bouwlagen.
In het nieuwe pand komen naast een restaurant ook twaalf zalen, honderd hotelkamers en een terras met tuin. In de kelder is een bowlingbaan gepland en een Van der Valk Museum. Het pand wordt in landelijke stijl gebouwd met een half rieten dak.
Het hotel-restaurant in Voorschoten is de bakermat van het familieconcern Van der Valk. Hier begon het honderdvijftig jaar geleden met Martien van der Valk. Hij opende hier in 1862 de eenvoudige herberg De Gouden Leeuw. Hij betrok zijn kinderen al vroeg bij de zaak en die begonnen weer nieuwe zaken. Tegenwoordig zijn er ruim honderd hotels en restaurants van de familie Van der Valk.
Sleutelstad
Middelstegracht 87A
2312 TT Leiden
E-mail
redactie@sleutelstad.nl
Telefoon Redactie
071 - 5235907